Projekt z ZUS Uczennice naszej szkoły z klasy siódmej: Adrianna Piórowska, Maja Stępczyńska i Amelia Paszyńska zostały nagrodzone za udział w Projekcie z ZUS. Działanie dotyczyło popularyzacji wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Serdeczne podziękowania składamy na ręce pani Joanna Bednarek – Kierownik Inspektoratu ZUS w Lipnie, które przeprowadziła w naszej szkole interesujące spotkanie na temat rodzajów ubezpieczeń społecznych. Dziękujemy także koordynatorowi ds. komunikacji społecznej i edukacji – pani Sylwii Bratkowskiej-Gburek za opiekę merytoryczną z oddziału ZUS w Toruniu.
Projekt z ZUS
Nasza Ziemia Dobrzyńska
Uczennica naszej szkoły, Lena Strulak z klasy siódmej, została nagrodzona za udział w XIII Dobrzyńskim Konkursie Multimedialnym na płytę komputerową pt. „Wizerunek Matki Boskiej Skępskiej”. Gratulujemy! Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.
Podziękowania
Ośrodek Rekreacyjny Alpakarnia
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z nauczycielami składają serdecznie podziękowanie za zaproszenie na spotkanie z alpakami i dziękują za niezapomnianą zabawę!
"Memory Master"
Uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny wzięli udział w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "Memory Master". Wszyscy uczniowie osiągnęli zadowalające wyniki i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy IV, Sandra Strulak, otrzymała w tym konkursie tytuł laureata III stopnia, zaś Bartłomiej Piórowski z klasy VII zdobył tytuł laureata II stopnia, uzyskując imponujący wynik 99/100 punktów.
Na wyróżnienie zasługują również Gabriel Bątkowski z klasy V, Filip Stefaniak z klasy V, Katarzyna Korpalska z klasy VI oraz Adrianna Piórowska z klasy VII, którzy osiągnęli wysokie wyniki powyżej 75 punktów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach!
Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus-Matematyka
10 kwietnia 2024r. dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu matematycznego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS-MATEMATYKA.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Katarzyna Korpalska z klasy 6 i Bartłomiej Piórowski z klasy 7 - po 76%
Serdecznie gratulujemy.
Dobre rezultaty osiągnęli także:
Maciej Mamrzyński z 7 klasy – 68%
Szymon Świątkowski z 4 klasy - 64%
Dawid Kolczyński z 6 klasy – 60%
Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Środa w Alpakarni
Dnia 19 czerwca grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego razem z opiekunami p. M. Boniecką i p. M. Dudzińską wybrały się na spacer do Ośrodek Rekreacyjny Alpakarnia w Maliszewie. Dzieci były bardzo podekscytowane i z wielkim zainteresowaniem obserwowały te urocze zwierzęta. Pani przewodnik opowiedziała skąd alpaki przyjechały, czym się żywią, jak wygląda ich pielęgnacja oraz jakie noszą imiona - Tofik, Sancho i Rico. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest czesanie alpak oraz jak wygląda proces strzyżenia, a także mogły nakarmić zwierzaki marchewkami, pogłaskać i oprowadzić alpaki po wybiegu z pomocą opiekuna. Nie zabrakło też zajęć kreatywności, podczas których powstały przepiękne własnoręcznie wykonane alpaki z prawdziwej wełny, ozdobione różnymi kolorowymi włóczkami. Czas umiliły dzieciom ciasteczka w kształcie alpak, nie zabrakło swobodnej zabawy na świeżym powietrzu, bujania na hamakach i alpakowych tatuaży. To był z pewnością dzień pełen wrażeń, który zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.
Egzamin na kartę rowerową 2024
- 6
Wakacje z Cecylką Knedel
Wakacje to czas całkowitej rozpusty, wolnego i pełnego relaksu. Ważne, aby jednak dobrze przygotować się na ten upragniony moment. I nie chodzi wcale o zakup okularów przeciwsłonecznych czy kremu z filtrem. W żadnym wypadku nie zwalnia on nas z rozważnego myślenia. Pod koniec roku nauczyciele na każdym etapie edukacji czy to szkoły podstawowej czy przedszkola alarmują, aby pamiętać o BEZPIECZEŃSTWIE. Można ten naprawdę ważny temat przedstawić w taki sposób, aby mimo znajomości poszczególnych kwestii był on ciekawy.
Uczniowie klasy II zapoznali sie z lekturą Joanny Krzyżanek “Cecylka Knedel przedstawia: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW“. Cecylka Knedel wraz ze swoją towarzyszką gąską Walerką przybliżyła dzieciom z klasy II zachowania zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Przedstawione w formie humorystycznej opowieści zawierają najważniejsze wskazówki, do których należy się stosować w konkretnych sytuacjach. Napisane językiem zrozumiałym dla najmłodszych czytelników, rozwieją wszelkie wątpliwości. Nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą jak należy postępować i zachowywać się podczas konkretnych zdarzeń, które na pewno są wszystkim znane z życia codziennego.
Wakacje z Cecylką Knedel będą nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim bezpieczne.
„Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur”
W dniu 19.06.2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na “NAJPIĘKNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR”, przeprowadzonego w ramach współpracy wychowawczyni klasy II Pani Niny Zarębskiej z nauczycielem bibliotekarzem Panią Grażyną Golą .
Dzienniczek lektur to zeszyt zawierający historię czytelniczą. Uczniowie umieszczali w nim zapiski o każdej przeczytanej książce oraz wszystkie potrzebne informacje do jej zidentyfikowania (autor, tytuł, data ukończenia czytania). Jednak w prowadzeniu dzienniczka lektur nie ma żadnych ograniczeń. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki za pięknie prowadzone dzienniczki lektur .
4
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego
We wtorek, 18 czerwca, odbyło się spotkanie podsumowujące roczną pracę Samorządu Uczniowskiego (SU) oraz Szkolnego Koła Wolontariatu (SKW). Członkinie oraz członkowie obu organizacji spędzili miłe, aktywne popołudnie. W ramach spotkania odbyło się ognisko oraz poczęstunek. Całość uświetniła muzyka, która towarzyszyła uczestnikom przez cały czas. Uczniowie mieli również okazję zagrać w badmintona, piłkę nożną oraz siatkówkę, co dodało wydarzeniu sportowego charakteru.
Takie aktywności pomogły nam się zrelaksować i jeszcze bardziej zintegrować jako zespół.
9
Jesteśmy EKO!
We wtorek, 18 czerwca br., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie przekazało naszej szkole kosze do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Nasi uczniowie mają możliwość doskonalenia umiejętności właściwego segregowania odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników z podziałem na rodzaj materiałów (surowców), z których zostały wyprodukowane.
Projekt przekazywania koszy do selektywnej zbiórki ma na celu zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów powiatu lipnowskiego poprzez segregację odpadów komunalnych.
Dziękujemy panu prezesowi Marcinowi Kawczyńskiemu za wsparcie finansowe i promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów.
Niekończące się kolorowanie...
NIEKOŃCZĄCE SIĘ KOLOROWANIE ARTYSTÓW Z KLASY II Kolorowanka inna niż wszystkie - gwarantuje "niekończące się" kolorowanie – do dyspozycji jest bowiem aż kilka metrów obrazków zwiniętych w sprytną i wygodną rolkę. Ten pomysł zmienia zwykłe kolorowanie w coś niesamowitego i pobudzającego wyobraźnie dziecka. Kolorowanie to coś więcej niż zwykła zabawa, ponieważ pomaga dzieciom skoncentrować się na obrazku, co pozwala trenować precyzję oraz pomaga w późniejszej edukacji szkolnej. Rozwijanie rolki i jej kolorowanie działa odstresowująco i pomaga rozładować trudne dla dzieci negatywne emocje. Samodzielna zabawa pomaga dzieciom się wyciszyć.
1
"Kup Pan szczotkę" oraz "Podaj mydło"
Na przełomie maja i czerwca Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowały szkolna zbiórkę charytatywna na rzecz akcji prowadzonych przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" o nazwie "Kup Pan szczotkę" oraz "Podaj mydło".
Cała społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę darów tj. szczoteczek, past do zębów oraz mydła na rzecz potrzebujących w Afryce. Po raz kolejny dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać dwa pokaźne kartony o łącznej wadze 20,5 kg.
Dary zostały przesłane do fundacji za pośrednictwem firmy kurierskiej, gdzie zostaną przekierowane dalej do potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce i okazane serce.
„Matematyczna gra edukacyjna”
Chętni uczniowie klasy ósmej brali udział w projekcie edukacyjnym „Matematyczna gra edukacyjna”.
Zadaniem uczniów było zaprojektowanie oraz wykonanie gry edukacyjnej utrwalającej umiejętności i wiadomości matematyczne z klas 7-8.
Do projektu przystąpili: Aleksandra Bonowicz, Gabriela Surmacka, Małgorzata Jagielska, Weronika Górczyńska. Alicja Kałmin,Kacper Świątkowski, Sebastian Stefaniak, Adrian Krakowski, Marcelina
Zielińska, Kacper Spryszyński, Mateusz Mamrzyński.
Oto wyniki ich pracy:
11
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. PROGRAM ZOSTAŁ ZREALIZOWANY PRZEZ KLASĘ II
poprzez przeprowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej, ekologicznej oraz aktywne spędzanie czasu na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Wychowawczyni klasy Nina Zarębska wypełniła ankietę podsumowującą realizację projektu. Klasa otrzymała certyfikat przyznający tytuł “KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”.
11
Filmowe drogowskazy
W środę, 12 czerwca uczniowie klas IV – VI naszej szkoły obejrzeli ostatnim seans w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.
Tym razem uczniowie obejrzeli film pt. Lato, kiedy nauczyłam się latać. To pełna humoru opowieść o dorastającej nastolatce, która wyjeżdża z babcią w jej rodzinne strony.
Przed seansem uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad zachowania się w czasie pobytu nad wodą, rozwiązując quizy, przygotowane przez panią Monikę Głowacką, koordynatorkę projektu.
Zakończenie projektów edukacyjnych w klasie pierwszej
Klasa 1 otrzymała również certyfikat przyznający tytuł "Kubusiowi Przyjaciele Natury." Podczas realizacji programu dzieci nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto prowadzić zdrowy tryb życia. Natomiast głównym celem drugiego projektu, którym był „Akademia Bezpiecznego Puchatka’’, było wdrożenie uczniów klasy 1 do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.
Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział wszystkich pierwszoklasistów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. W wyniku podjętych działań szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” a uczniowie Dyplomy Bezpiecznego Puchatka.
Zakończenie projektów edukacyjnych w klasie I
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 1 brali udział w międzynarodowym projek cie „Literki w akcji”, który wprowadzał nas w świat liter i pomagał w nauce alfabetu. Przez cały rok wykonywaliśmy po 3 zadania miesięcznie, dzięki którym w przyjemny i twórczy sposób zdobywaliśmy wiedzę. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
15
Pożegnanie ósmoklastistów - 07.06.2024r.
- 14
Ortograficzna korrida
W czwartek, 6 czerwca 2024r., w naszej szkole odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Kryształową Różę” dla uczniów klas II i III. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Wójta Gminy Lipno, a jego celem jest promowanie umiejętności w zakresie doskonalenia zasad poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.
W konkursie wzięło udział 21 uczniów z wszystkich sześciu gminnych szkół.
Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy tej edycji, była dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole – pani Ewa Żuchowska, która czuwała także nad prawidłowym przebiegiem ortograficznych zmagań jako przewodnicząca komisji konkursowej.
Komisja (nauczyciele – opiekunowie) skrupulatnie sprawdziła zaszyfrowane prace uczniów. O wygranej zadecydował jeden ortogram!
Mistrzem stosowania zasad ortograficznych okazał się Michał Lisowski z klasy II SP w Jastrzębiu, który zajął I miejsce. Tuż za nim, na II miejscu uplasował się Nikodem Stasiaczyk z klasy III ze SP w Trzebiegoszczu. Na podium stanęła także Aleksandra Łuczkiewicz – uczennica klasy III ze SP w Karnkowie zajmując III miejsce.
Konkurs zakończył się wręczeniem nagród - kryształowych statuetek z symboliczną różą, ufundowanych przez Wójta Gminy Lipno - pana Andrzeja Szychulskiego. Zwycięzcom wręczyli nagrody: Wójt Gminy Lipno – pan Andrzej Szychulski, Dyrektor SAPO – pan Kazimierz Mątowski, przewodnicząca jury – pani Ewa Żuchowska i dyrektor SP w Maliszewie – pani Alina Chojnicka.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Organizatorami Konkursu Ortograficznego „O Kryształową Różę” były: Marlena Konczalska (wychowawca kl. I, pedagog) i Justyna Iglewska (opiekun dzieci z Punktu Przedszkolnego).
Uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie i gratulujemy znajomości zasad ortograficzno – interpunkcyjnych!
23