• Czytam, bo lubię!

We wtorek, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Nasza szkolna społeczność również wzięła udział w akcji promującej czytelnictwo. Uczniowie klasy V zapoznali się także z zawodami związanymi z prasą, m.in. dowiedzieli się, czym zajmuje się redaktor naczelny, dziennikarz, grafik, copywriter, a także mogli przeczytać artykuły zamieszczone w czasopiśmie „Victor Junior”.

Tego dnia na lekcjach języka polskiego uczniowie czytali fragmenty książek dostępnych w bibliotece szkolnej, a zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Dynastia Miziołków, Afryka Kazika, Rutka, Chłopiec w pasiastej piżamie, Poza horyzonty, Gwiazd naszych wina, Pax.

Pani bibliotekarka przygotowała także gazetkę ścienną, która przedstawia zalety sięgania po lekturę.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników! Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece 4 kwietnia 2024 r. przedszkolaki i uczniowie kl. III wraz z opiekunami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Podczas spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Maluchy usłyszały o przygodach Franklina. Na zakończenie wizyty zwiedziły izbę muzealną. Dzieci serdecznie podziękowały za miłe spotkanie.

Poprzednie wydarzenia Biblioteki Szkolnej w linku poniżej.